DomůAktuality

Čeští mobilní operátoři spustili distribuci tzv. Welcome SMS

Ministerstvo zdravotnictví požádalo APMS o informační podporu občanů vracejících se ze zahraničí. Cílem je doručit lidem jejichž telefony se přihlásí po příjezdu ze zahraničí do domácí sítě tzv. Welcome SMS. V SMS Ministerstvo zdravotnictví občany žádá o vyplnění Příjezdového formuláře.

27. Čvc 2021

Současně je třeba zdůraznit, že mobilní operátoři nepředávají MZČR ani jiným složkám státu žádné lokalizační údaje občanů, kteří ze zahraniční přijíždějí. Na jejich telefony pouze v souladu s nařízením ministra zdravotnictví zasílají tzv. Welcome SMS.

Text Welcome SMS„Ministerstvo zdravotnictvi: Vitejte v Cesku. Prosim nezapomente po prijezdu ze zahranici vyplnit prijezdovy formular na https://plf.uzis.cz. Dekujeme.“

Stejně jako jsme státu pomáhali v informační podpoře občanů v průběhu celé pandemie v minulosti, snažíme se pomoci i nyní.  Například v Německu Welcome SMS fungují už několik týdnů,“ říká Jiří Grund, prezident APMS.

Na základě aktuálně platného ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví vydaného pod č.j. MZDR 20599/2020-96/MIN/KAN ze dne 8. července 2021, platí při příjezdu do ČR povinnost elektronicky vyplnit tzv. Příjezdový formulář (na adrese https://plf.uzis.cz/).

S ohledem na zvýšenou cestovatelskou aktivitu je potřeba zvýšit informovanost o této povinnosti mezi lidmi, kteří se vrací do ČR. Jsem rád, že čeští mobilní operátoři dokážou státu v takových situacích velmi profesionálně pomoci,“ říká Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví.

Distribuci SMS na základě požadavku ministra zdravotnictví zajišťují zdarma ve svých sítích všichni hlavní čeští mobilní operátoři T-MobileO2 a Vodafone jako součást své společenské zodpovědnosti.


Sdílet
magnifiercrosschevron-down