Pro spotřebitele

Seznam virtuálních operátorů

Hodláte uzavřít smlouvu s některým z virtuálních operátorů? Chcete mít jistotu že virtuální operátor má řádně uzavřenou smlouvu s některým z celoplošných operátorů a je tedy schopen plnit své povinnosti vůči zákazníkovi? Stáhněte si aktuální seznam všech virtuálních operátorů v ČR.
Stáhnout v pDF
Seznam je aktualizován čtvrtletně.

 

Pokud jakýkoli poskytovatel mobilních služeb nemá řádný smluvní vztah s celoplošným mobilním operátorem (držitelem licence), jedná se o neoprávněný přeprodej bez souhlasu operátora. Může jít o tzv. šedého operátora. V takovém případě nebude zákazník chráněn dle zákona o elektronických komuníkacích, nebude moci své číslo převést k jinému operátorovi, či řádně reklamovat vyúčtování. Dokonce o své číslo můžete zcela přijít.

APMS proto zveřejňuje aktuální přehled mobilních virtuálních operátorů (MVNO). Jedná se o firmy, které poskytují veřejně dostupnou službu elektronických komunikací v mobilních sítích pod vlastní značkou a na základě smlouvy o přístupu k síti nebo službám („velkoobchodní smlouva“ ve smyslu § 80 zákona o elektronických komunikacích).

Přehled vychází z aktuálních informací jednotlivých členů APMS a po dohodě s Českým telekomunikačním úřadem.


Za správnost uvedení obchodní značky odpovídá výhradně příslušný MVNO.

  • Jste zákazník a nemůžete subjekt, který vám nabízí mobilní služby, v seznamu najít? Prosím kontaktujte nás, rádi Váš podnět prověříme.
  • Jste MVNO a domníváte se, že jsou uvedené údaje chybné či neúplné? Kontaktujte prosím velkoobchodní oddělení operátora, v jehož síti poskytujete služby.

 

Napište nám

Základní kontaktní formulář
magnifiercrosschevron-down