DomůAktuality

Vyzýváme provozovatele pořadu Rychlá Hra, aby zajistil soulad s dobrými mravy a zákony ČR

Mobilní operátoři vyzvali technického poskytovatele plateb, společnost Advanced Telecom Services, s.r.o. (ATS Praha), aby zajistila ve spolupráci s provozovatelem pořadu Rychlá Hra soulad s dobrými mravy a kodexem APMS. Jestliže jej nezajistí do 15. 4. 2021, mohou operátoři přistoupit k blokaci volání na číslo 906 95 33 33 ze svých sítí.

13. Dub 2021

Mobilní operátoři sdružení v Asociaci provozovatelů mobilních sítí (Vodafone, O2 a T-Mobile) se na základě podnětu reportáže Janka Rubeše (https://youtu.be/7eNKd9GX_S0) začali věnovat problematice klamavých obchodních praktik.

Pořad Rychlá Hra na TV Barrandov je oficiálně prezentován jako teleshopping.  Po zavolání na zpoplatněné číslo zákazník obdrží kód na elektronické předplatné časopisu Sedmička. Moderátor pořadu však současně aktivně motivuje diváky, aby volali do studia prostřednictvím zpoplatněného čísla a odpovídali na soutěžní otázky. Vzhledem k tomu, že divákům nemusí být zcela zřejmé, že hlavním cílem volání je nákup předplatného časopisu (teleshopping) a nikoli účast v soutěži, považují mobilní operátoři toto chování za eticky sporné a v rozporu s kodexem audiotexových služeb APMS.

APMS proto vyzvala technického poskytovatele služby, společnost ATS Praha, aby ve spolupráci s provozovatelem soutěže zajistila soulad teleshoppingu s dobrými mravy a kodexem audiotexových služeb AMPS. Zejména to znamená, aby zajistila, že divákům bude zřejmé, že voláním na placenou linku získávají předplatné časopisu a dále možnost účasti ve spotřebitelské hře.

Jestliže technický poskytovatel tento soulad nezajistí do čtvrtka 15. 4. 2021, mobilní operátoři mohou číslo 906 95 33 33 pro volání ze svých sítí blokovat, a to až do doby, dokud nebude zajištěn soulad s pravidly, ke kterým se provozovatel pořadu zavázal.

Sdílet
magnifiercrosschevron-down