DomůAktuality

Seminář: České mobilní sítě pod kyberútokem

Před Vánoci 2022 čelily sítě českých telekomunikačních operátorů útokům cíleným jak na ně samotné, tak na jejich zákazníky. Obranu zvládli operátoři díky vynikající přípravě na výbornou a k žádnému závažnému výpadku služeb nedošlo. Seminář se zaměřil na sdílení zkušeností špičkových bezpečnostních expertů, kteří za bezpečnost českých mobilních sítí odpovídají.

Různorodost útoků, jejich původci a cíle útoku se v čase mění. Roste také jejich sofistikovanost a rozsah. S časovým odstupem a nadhledem jsme v rámci kulatého stolu, který proběhl koncem ledna 2023, diskutovali, co se vlastně v roce 2022 odehrálo. Jak to v praxi vypadá, když je telekomunikační síť pod kybernetickým útokem, jaký dopad mají kybernetická rizika na zákazníky, jaká ponaučení jsme získali a co můžeme v oblasti kyberbezpečnosti očekávat v roce 2023. 

Úvodní slovo k tématu přednesl prezident APMS Jiří Grund. S úvodním Keynote následoval Jiří Nový, zástupce Policie ČR, který představil ohlédnutí za kyberhrozbami roku 2022 a současně nastavil očekávání z pohledu Policie ČR pro rok 2023.

Následoval samotný šeminář, kde se o své zkušenosti dělili experti všech tří mobilních operátorů: Jan Klouda, Director Legal, Risk & Corporate Security, Vodafone; Karel Medek, Regional Manager of Security Shared Services Center, T-Mobile; Jan Hruška, Chief Technology Officer, O2.

Sdílet
magnifiercrosschevron-down