DomůAktuality

APMS vyzývá k obezřetnosti před novými podvody v podobě Android aplikací. Mohou uživatele připravit o peníze či osobní údaje.

Nový Malware s názvem Flubot, který napadá telefony s operačním systémem Android, se šíří Evropskými zeměmi. Jeho výskyt byl zaznamenán zejména ve Velké Británii, ale také v Německu, Maďarsku, Itálii, Polsku a ve Španělsku. Je tedy velká pravděpodobnost že virus již je i v České republice.

,
06. Kvě 2021

Pozor na textové zprávy: Podvod se šíří formou textových zpráv. Uživateli přijde na telefon SMS zpráva, která předstírá, že je od přepravní služby např. DHL. Uživatele vyzve ke kliknutí na odkaz pro sledování zásilky což nabídne instalaci podvodné aplikace. Aplikace následně ovládne telefon uživatele a může bez jeho vědomí odesílat osobní údaje, včetně například podrobností online bankovnictví.

Operátoři nasazením bezpečnostních opatření sice dokážou část škodlivého provozu z ciziny blokovat, nicméně závadné SMS často posílají samotné napadené telefony, do jejichž komunikace nemohou zasahovat. Vyzýváme proto zákazníky především k velké obezřetnosti“, říká Jiří Grund, výkonný ředitel APMS.

Podvod se týká zejména mobilních telefonů s operačním systémem Android. Pokusy o zneužití telefonů Apple se systémem iOS nejsou známy.

Sdílet
magnifiercrosschevron-down